ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ادوین بی . هولت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: بزرگان روانشناسی

ادوین بی هولت درجه دکتراش را از ویلیام جیمز در دانشگاه هاروارد در 1901 دریافت کرد و حرفه علمی خود را در انجا و در پرینستون گذراند

 

. هولت از این با بت که واتسون هوشیاری و پدیده های ذهنی را رد می کرد با او موافق نبود و فکر میکرد می توان تجربه هشیاری را به مدلول های فیزیکی ربط داد . مانند واتسون هولت به تاثیر تعیین کننده محیط بر نیرو های غریزی اعتقاد داشت .

علاوه بر ان او پیشنهاد کرد که یادگیری می تواند هم در پاسخ به انگیزه درونی (نیاز ها و سائق های درونی مثل گرسنگی و تشنگی ) و هم انگیزه بیرونی (محرک های بیرونی ) رخ دهد .

بنابراین هولت یکی از اولین نظریه پردازانی است که وجود چنین سائق های درونی را مطرح می سازد و کار بعدی بر روی مساله انگیزش را پیش بینی کرد .

هولت سعی نکرد که رفتار را به واحد های محرک _ پاسخ کاهش دهد بلکه ترجیح داد تا با رفتار های بزرگتری که برای موجود زنده دارای هدف هستند یعنی رفتار هایی که غایت هایی را به انجام می رسانند سروکار داشته باشند . البته اصطلاح و مفهوم هدف در نظام واتسون حق ورود نداشتند . تاکید هولت بر هدف به عنوان محرکی برای کار روان شناسی نو رفتارگرا ای . سی . تولمن بود که تحت تاثیر یافته های لشلی پیشنهاد می کرد که مغز در یادگیری نقش فعال تری از ان چه واتسون پذیرفت دارد و با فرض واتسون مبنی بر این که رفتار ذره ذره از طریق بازتاب های شرطی ترکیب می شود به مقلبله برمیخاست

بازدید 16 بار
محتوای بیشتر در این بخش: « ارنولد گزل انا فروید »